sarcina

Sarcina

Postata de cristina62178301 cu 16 ani in urma.

va rog daca se poate sa-mi raspunda si mie cineva.Acum o saptamana am fost racita si am luat doua aspirine odata,astazi am aflat ca sunt insarcinata in cinci saptamani si sunt speriata.Am facut ceva rau copilului?Sunt atat de socata incat am uitat sa intreb medicul.Va rog sa-mi raspunda cineva.

Raspunsuri (2)

CORINA1181786

acum 16 ani

nu ai facut rau copilului dar pe viitor sa nu mai iei nici o pastila fara sfatul medicului .Aspirina este contraidicata in sarcina deoarece poate provoca
hemoragi daca nu ai avut o asfel de probleme dupa ce ai luat aspirina este ok dar sa nu mai iei pastile ,repet fara prescriptia unui medic

Margareta288964

acum 16 ani

stai linistita ca si eu am fost racita si am luat modafen nurofen si nu stiam ca sunt insarcinata eu avea atunci 8 sap aproapre 2 luni si mia miers bn toata sarcina si am nascut la termen o fetita de 3700 si 53 de cm si usor fara nici un fel de calmant ..... iti doresc nastere usoar :)) acum am o fetita de 7 luni:P