Sarcina in timpul tratamentului cu Medrol pentru sarp***adoza pulmonara?

Sarcina

Postata de cu un an in urma.

Desi medicul mi-a spus (dupa 1 luna de cand am inceput tratamentul ca uitase si noi incercam deja de 3 luni sa avem un bebe) ca timp de un an (durata tratamentului: 3 luni 32mg apoi se scade cantitatea) cat tine tratamentul cu Medrol sa nici nu ma gandesc la o sarcina, noi ne dorim foarte mult un bebe.
Pe langa sarp***adoza pulmonara am si diabet zaharat tip 2 (usor bubuit de la Medrol; momentan folosesc si Tresiba, dar pana sa incep trt cu Medrol nu am folosit insulina).
Chiar atat de periculos este?
Va multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sarcina--nasterea-si-lauzia/masuri-pregatitoare-sarcinii_9012