rezultate fals pozitive la testul de sarcina?

Sarcina

Postata de Ml cu 15 ani in urma.

am facut un test barza dupa 10 zile de la data la care trebuia sa imi vina menstruatia si mi-au iesit 2 linii dar linia de la test era mai palida decat linia de control..
as vrea sa stiu dacae exista rezultate fals pozitive si daca da in ce situatii apar...

Raspunsuri (20)

simona312112347

acum 15 ani

Vezi ca scrie pe prospect. Oricum, daca nu a iesti negativ sarcina cred ca e deja instalata dar nu a trecut mult timp de la perioada de ovulatie. Daca vrei neaparat sa stii sigur daca esti sau nu insarcinata si iti permiti, fa un test betahcg (costa in jur de 2 mil din cate stiu) si o sa afli 100%. Pe de alta parte, orice test de sarcina are mici erori.

Ml

acum 15 ani

alte metode mai putin costisitoare nu exista?o ecografie transvaginala ar putea depista o sarcina asa devreme?

Ana-Maria16788205

acum 15 ani

FA UN TEST DE SANGE SI VEI STI SIGUR .

ramona - florina

acum 15 ani

se mai poate intampla ca din cauza dereglarii hormonale ca liniuta aceea de sarcina sa apara pozitiva dar fozrte slab colorata,binenteles ca daca sarcina este deabea instalata este acelasi lucru,daca ai sarcina extrauterina se poate intampla acelasi lucuu.la ecografie nu se poate afla nimic,deabea in a 4a ,5-a saptamana de sarcina se poate vedea fatul,fiind foarte mic.mai asteapta un pic.

vera

acum 10 ani

buna.eu de asemenea am facut doua teste de sarcina la rind si imi apareau doua linii,una fiind palida de tot,dar era in parcursul zilei.Multi imi zicau ca cel mai bine va fi de aflat dimineta,a doua zi am facut iar ,dar arata de acum numai una....Cum se poate sa dispara si ce sa cred acum?

andrea popa

acum 10 ani

buna seara.am si eu cateva probleme si tot citeam aici pe net sa ma mai documentez pana maine cand am programarea la medicul ginecolog...deci..in urma cu 3 zile mi-am facut 2 teste de sarcina si ambele mi-au aratat pozitiv...era in miezul zilei dupa ce bausem vin, dupa ce luasem doza de vitamine pentru pofta de mancare . ciclul mi-a intarziat 3 saptamani( dar mie ciclul imi intarzia si o luna cand nu aveam relatii sexuale), sanii imi sunt umflati si sensibili, adica ma dor, ma doare capul, azi am vomat foarte putin,si am greturi in miezul zilei daca ma gandesc la peshte ceea ce mancam in urma cu doua saptamani in fiecare zi caci aveam pofta de peshte cu lamaie in exces...acum mcand m-am gandit am vomat! se poate totusi sa fie false si defapt sa nu fiu insarcinata ( ceea ce sper din suflet) si din cand in cand ma intzeapa la burta in zona buricului...sau mai jos..simt intzepaturi!va rog daca stiti...astept raspuns

Mirabela

acum 10 ani

Buna, sunt curioasa daca esti ins sau nu? Mie insa o linie roz inchis, alta roz deschis mi-a iesit.. Dupa aceea am facut inca un test si mi`a iesit neg. Nu stiu ce sa mai cred. :) Pup

Mirabela

acum 10 ani

Nu sunt dr, dar tin sa cred ca esti insarcinata. Pana la urma ai fost la ginecolog? Te pup

Elena

acum 10 ani

Buna, Mirabela. Acelasi lucru am patit si eu. Ieri am facut testul Barza si mi-a iesit o linie roz inchis si una roz deschis. Astazi am facu alt test si mi-a iesit negativ. Nu stiu ce sa mai cred... As vrea sa-mi spui, te rog, care a fost rezultatul in cazut tau. Mersi frumos.

Ramona

acum 10 ani

Ce ai rezolvat asa ma simt si eu.

mari

acum 10 ani

buna eu am facut 3 teste in zile diferite si toate au iesit pozitive (intra-adevar linia de T era mai putin colorata decat cea de C).faza e ca de azi dimineata am o sangerare asemanatoare cu menstruatia si nu stiu ce sa mai cred!pot teste da asemenea erori?luni dimineata am sa merg sa fac testul la sange totusi ca sa fiu sigura!voi ce parere aveti?

iuliana

acum 10 ani

buna.eu am facut un test de sarcina la 2 zile de intarziere si unul la 6 zile de intarziere.au iesit negative ambele.oare le-am facut prea repede sau chiar nu e nimik?

Denisa

acum 8 ani

eu am facut 3teste de sarcina si niciunul nu a fost pozitiv chiar daca eu sunt insarcinata in luna a2a

bianca

acum 8 ani

buna tuturor....am am facut 3 teste si toate trei au iesit cu doua liniute,doar liniuta de control e mult mai deschisa la culoare,eu mi-as dori sa fie adevarat ca sunt insarcinata si sper sa nu raman dezamagita. voi c parere aveti?

Cristina

acum 8 ani

Buna fetelor si eu am patit acelas lucru ca si voi am facut 2 teste si au esit pozitive am fost la doctor am facut control si ecografi si mia spus ca nu sunt gravida asa ca testele nu sunt bune maine ma duc sa fac si analiza la sânge va pup

ciu man

acum 8 ani

Am patit si eu la fel...nu mia venit ciclu.ultima data am avut pe 25ianuarie,am facut5 teste si din 5 doar unul mia iesit cu doua liniute si nici alea nu se vedeau bn,ce sp oare sunt gravida? Imi doresc enorm de mult un bebe.

Ella ella

acum 7 ani

buna am si eu o intrebare, in urma cu o sapt am facut 5 teste au iesit pozitive am merg la doctor si e negativ cum se poate asa ceva in sange la fel neg

Utilizator11550767143

acum 5 ani

Buna seara as vrea sa va întreb,pe 17 februarie 2019 am făcut un test și mea ieșit două liniuțe una rosalie și una mov

Utilizator11604181444

acum 3 ani

Buna și eu tot așa am pățit am făcut acum 2 săptămâni un text de sarcina a doua liniuță deabea se vede ieri am făcut altul și tot așa o ieșit o liniuță deabea se vede am avut cm dar 2 zile prima zi cu o culoare de maroniu și dureri foarte mari abdominale vreau sa merg la medic Ami doresc un bebe

Utilizator11619039292

acum 3 ani

Buna,nu mi.a mai venit menstra de 2 luni,dimineata am facut un test barza rezultatul fiind linia C forte roz iar cea de T deabia se vedea. M.am dus si mi.am mai luat unul care a iesit asemanator. Doar la soare se vedea. La cateva ore au inceput sa imi curga picaturi maronii,sunt sau nu sunt insarcinata?