ovulatie

Sarcina

Postata de oana28399604 cu 15 ani in urma.

vreau sa imi spuneti si mie ce temperatura vaginala trebuie sa fie la ovulatie,azi dim am avut-o de 36,9,vreau sa am si eu un bebe si nu reusesc,doctorii zic ca sunt ok

Raspunsuri (2)

elialy

acum 15 ani

Temperatura trebuie sa fie de 37 sau peste 37.Trebuie sa se mentina asa timp de aproape 13-14 zile pana la urmatoarea menstruatie.Referitor la faptul ca nu reusesti sa ai un bebe ai putea s-ti faci mai multe investigatii cum ar fi HSG,analize hormonale si in functie de asta medicul decide.

Roxana

acum 14 ani

Din experienta spun: un tratament homeopatic la Dr. Mihai Vieru din Iasi, Spitalul CFR, nu ramane fara urmari. A "facut" sute de copii cu picaturile lui miraculoase. Problemele de care spuneti toate se rezolva intr-o luna-doua. Si voi auzi ca sunteti toate gravide!!!
Sanatate, sa fie cu ochi si cu sprancene cat mai curand!!!