Intrerupere de sarcina

Sarcina

Postata de LEONARD cu 16 ani in urma.

Buna,
Am si eu o intrebare.Daca faci o intrerupere de sarcina este normal sa-ti curga lichid din sani ( dupa presare )? ( asta chiar dupa 2 saptamani )Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

MIRCEA1374686

acum 16 ani

nu prea cred ca e normal, mergi la medic sau cere sfatul lor pe site

CORINA1181786

acum 16 ani

depinde de la caz la caz sora mea are aceleasi simtome ca si tine si este normal in momentul cand ramai insarcinata sani se pregatesc sa secrete lapte ptr copil intai bineinteles ca este colastra si mai tarziu se formeaza laptele sau chiar dupa nastere dupa intreruperea de sarcina urmeaza procesul reversibil care poate sa dureze pana isi revine la normal(sani)