dureri in timpulsarcinii

Sarcina

Postata de Macaru cu 15 ani in urma.

Buna!
Sunt in saptamana 8 si ieri am avut o mica sangerare(*pe care am mai avut-o si in a 4-a sapt.) numai ca acum a durat foarte putin(o zi) si acum am dureri ca o intepatura in partea dreapta.Durerile acestea sunt normale?

Raspunsuri (4)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna
durerile mai apar dar sangerarea nu este normala, mergi la ginecolog pt monitorizarea sarcinii, este posibil sa primesti un tratament.
Sarcina usoara

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Cat mai repede la doctor. Si eu am avut o mica sangerare pe la 12 saptamani si am mers la doctor. Mi-a dat tratament si m-a tinut sub supraveghere. Plus concediu medical, repaos la pat, fara efort etc
Risti sa-i faci rau bebelusului.
Sarcina usoara!

marinela141

acum 15 ani

buna ma numesc Iuliana,sunt in 20 saptamanisi k si tine si eu am dureri la burta(fara sangerari).am fostla consult si mi-a zis k s-a intors bebe cu capul in jos si mi-a dat sa iau pastile.stiu doar k nu prea e normal sa te doara.sanatate.

constantin3134394

acum 15 ani

buna!fugi la medic numai sta nu vreau sa te sperii dar si eu am neglijat o durere pe care o simteam in partea dreapta crezand ca imi apasa bebeul si la echografia morfologica am aflat ca bebeul meu murise la 19 saptamani:( multa sanatate si sarcina usoara.