Buna ziua!Am si eu intrebare,poate sa iti iasa testul negativ chiar daca esti insarcinata ?

Sarcina

Postata de Ioooannnaa cu 5 ani in urma.

Intreb pentru ca pe 18 mai am facut neprotejat si pe 2 iunie mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ si trebuia sa imi vina menstruatia pe 27 mai,Ar fi vreo probabilitate sa fi ramas insarcinata?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Testul poate fi oricand fals negativ sau fals pozitiv. Cel mai bine este s amergi la un ginecolog!