Timiditate

Psihologie si psihoterapie

Postata de deeanicol06 cu 11 ani in urma.

Oameni imi spun ca sunt timida..
Deci, chiar daca doar vorbesc cu o persoana si nu fac nimic altceva,decat sa vorbesc (nu ma inrosesc, nu stranspir sau alte chestii) imi spun ca sunt timida.
De exemplu, acum jumate de ora m-am intalnit cu un baiat (in cunosc de mult ca sta prin zona pe la mine) pe drum si m-a condus pana in fata blocului la mine,am vorbit cu el pe drum si atat..
La un momendat imi zice : tot timida ai ramas.
Iar eu ii zic : Eee iaca de asta nu mai pot, cui nu''i convine sa nu vorbeasca cu mine.
Vreau sa stiu detaliul care ma da de gol ca eu nu pot sa-mi dau seama.

Raspunsuri (2)

Elena

acum 11 ani

Fiecare are un fel de a fi. Nu iti dai seama pentru ca te-ai obisnuit sa fi asa, iar cand o schimbare se intampla in viata ta ai un anumit mod de a vorbi sau gandi.
Baietilor in general ii fac sa se simta bine cand tachineaza o fata, asa ca nu te lasa la vorbele " unora" .
Fi tu insati si reuseste sa ai mai multa incredere in tine.

anonim

acum 11 ani

probabil se astepta la niste intrebari de la tine mai directe....nu gen,"buna,cf, unde te duci,pa"... voia ceva mai mult sa auda de la tine...