trosnesc oasele

Oase si articulatii

Postata de Lacramioara25119373 cu 13 ani in urma.

de ce trosnesc oasele la cele mai mici / banale miscari: merg desculta prin casa, sau pur si simplu stau intinsa pe spate si indrept degetele de la picioare, etc.

Raspunsuri (6)

tertyus

acum 13 ani

pentru ca asa esti de prost

Dana

acum 13 ani

Daca taceai filozof ramaneai!

ella

acum 13 ani

Lacramioara,

asta e simptom clasic de inceput sau chiar grad ceva mai avansat de artroza. daca apar si dureri e bine sa dai o fuga la reumatolog, ca sa previi daca ai cum.. la mine a inceput cu oase care trosneau asa fara motiv, dureri articulare, lipsa de elasticitate.. iau piascledine 300 de vreo 2 ani si sunt multumita de efecte.

santa

acum 13 ani

Buna seara,

Sfatul meu este sa consultati medicul reumatolog, cum zice si domnisoara ella.Trosnelile de care spuneti nu se intampla fara motiv. Eu am vazut prima oara ca patesc asa cand faceam streching la aerobic.. si mi-era din ce in ce mai greu sa fac exercitii. M-am dus la doctor si era artroza, un nivel de inceput, dar oricum e boala curata. Recomand si eu cu drag piascledine, ajuta mult si e doar din plante, ceea ce e mare lucru, ca nu face rau la organism.

sanatate

dorin borca

acum 10 ani

Totalmente sex mai putin

Luca irina

acum 9 ani

Am un băiat de 17 ani care de ceva timp imi tot spune ca ii trosnesc încheieturile: este caz de îngrijorare, ce este de facut. Multumesc.