Tratament natural artroza?

Oase si articulatii

Postata de Dinu_Ionela cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Pentru ca de ceva vreme ma confruntam cu dureri suparatoare de genunchi, mi-am facut analize si medicul mi-a spus ca am artroza. Mi-a dat tratament cu antiinflamatoare si Piascledine. As vrea sa stiu cam cat de periculoase pot fi aceste antiinflamatoare (mie mi-a dat Arcoxia) si daca stiti ceva de Piascledine.
Multumesc!

Raspunsuri (7)

Marina Anton

acum 13 ani

Ionela, mie mi s-a prescris Flamexin si Piascledine 300 pentru artroza. Cu ambele ma inteleg foarte bine si nu am avut nici o reactie adversa. Am urmat intocmai tratamentul dat de doctor si ma simt foarte bine. De Piascledine nu auzisem pana sa aflu ca am artroza, asa ca am fost cam sceptica. Dar mi-a mers foarte bine, e natural si nu ataca stomacul ca alte medicamente tari.

Dinu_Ionela

acum 13 ani

De cat timp luati Piascledine? Mie medicul mi-a zis sa-l iau cel putin 6 luni. Si cam dupa cat timp ati observat o ameliorare a bolii?

Frezy 38

acum 13 ani

Eu am luat pentru genunchi 3 luni best hyaluronic acid cu colagen de tip 2 cu concentratie de 1900 mg, este un produs natural care si-a facut efectul treptat. M-am saturat de calmante si de frectii, stiam ca nu sunt decat de scurta durata, Am gatat tratamentul i=la sfarsitul veri si pana acum nu am mai avut simtome de durere, din cate stiu in cazurile mai grave se face tratamentul asta si 6 luni, dar depinde de la om la om.

Frezy 38

acum 12 ani

Medicamentul bun pentru gonartroza si coxartroza, Best Hyaluronic Acid cu Colagen de tip2 se gaseste la Cluj sau pe site-ul magazinului:
www.naturanoastra.shopmania.biz

Hermione

acum 13 ani

Eu l-am gasit cu 54 de lei si l-am luat de la o farmacie de langa mine din cartier. Chiar daca esti din Sibiu cu siguranta il gasesti in orice farmacie, stiu sigur ca se gaseste si la Sensiblu si cred ca si celelalte lanturi de farmacii il au. Nu stiu daca se gaseste de c***a pe net, insa nu te sfatuiesc sa te risti.

Mihai

acum 10 ani

Best Hyaluronic Acid cu Colagen de tip 2 si Tablete homeopate Zeel merg foarte bine pentru coxartroza si gonartroza.
Tratamentul se face intre 3 si 6 luni in functie de gradul bolii.
Mergeti la medicul specialist, nu va puneti singuri diagnosticul.

Tratamentul este de la Cluj-Napoca
www.naturanoastra.shopmania.biz
telefon 0751209820 sau 0724106687

Nicolette

acum 13 ani

Fetelor, pot cumpara piascledine fara reteta? sau trebuie sa ma duc intai la dentist?