protezare totala de sold

Oase si articulatii

Postata de ion280 cu 14 ani in urma.

Am 50 de ani si trebuie neaparat sa pun proteza totala de sold lucru confirmat de domnul doctor Radu Radulescu, seful sectiei de ortopedie din cadrul spitalului municipal Bucuresti. M-ar interesa sa-mi spuna cineva care a fost operat de dumnealui, cum a fost in timpul operatiei si daca operatia a fost o reusita. M-ar mai interesa sa-mi spuna cineva avizat in materie de proteze de care sa pun, metal-metal, metal-ppolietilena, metal-ceramica s-au alta . Va multumesc, Mariky

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 saptamani

Buna ziua,

Este important sa discuti cu medicul tau si sa te documentezi in legatura cu toate optiunile disponibile, pentru a alege cea mai potrivita pentru tine.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/artroplastia-de-sold_19436