Pocnetul articulatiilor

Oase si articulatii

Postata de onlym7610 cu 14 ani in urma.

De o vreme, relativ scurta , Imi pocnesc articulatiile foarte tare.Nu ma dor ci doar am impresia ca se "rup" si senzatia aceasta o am si fara sa pocneasca atunxci cand indoi bratele, genunchii.De durut (si inca teribil) , ma dor doar genunchii.Durerile, de obicei, vin dupa ce stau in picioare mai mult timp, merg mai mult (cand merg pe tocuri-nu prea inalte).Am mers la medic (reumatologie- BFT) si am facut ASLO, Factor reumatoid, calciu, Magneziu, VSH, Uree, creatitina, radiografie de bazin- toate sunt bune.Motivatia medicului pt faptul ca "imi scapa genunchii" si imi pocnesc articulatiile a fost aceea ca..am pierdut din grasimi, eu slabind 6 kg in 3 luni.Pentru dureri..mi-a recomandat niste statiuni...fara nimic altceva. Intrebarea mea este: ce poate fi in acest caz?
DE mentionat e ca durerea de genunchi..odata instalata..dureaza ziua intreaga (chiar daca nu mai merg, nu mai stau in picioare). Adorm cu durerea..dispare dimineata si se instaleaza apoi iar. E ca un circuit inchis caruia nu ii dau de cap. Va multumesc

Raspunsuri (1)

maricica

acum 13 ani

ce remedii exista?