Mi s-a "cocosat" un deget

Oase si articulatii

Postata de gigi33xman cu 13 ani in urma.

Acum vreo 2 saptamani mi s-a intamplat deodata sa observ ca ultima falanga a degetului inelar de la mana stanga sta intr-o pozitie inclinata. La 60 grade. De atunci tot asa sta. Am tot tras de el, poate s-o indrepta, dar acum s-a umflat un pic si s-a rigidizat falanga mijlocie a degetului. Doare la atingere. Ce-mi recomandati?

Raspunsuri (3)

Victor Richard

acum 13 ani

O radiografie si un consult la medicul ortoped

Adrienne

acum 13 ani

Consulta un reumatolog.

zenovica

acum 8 ani

Am un deget unflat de 35 de zile. Am facut radiografie .L-a pus in ghips12 zile.Dupa ce am luat ghipsul tot unflat este.Doctorul a spus ca e rupt tendonul.Cat timp mai trebuie sa astept pana se desunfla? Ma gandesc sa nu fie poliartrita reumatoida. Ce sfat imi dati?