Ma dor oasele de la piciorul stâng îngrozitor, îmi puteți da un sfat?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11529530120 cu 5 ani in urma.

Bună ziua ! Sunt o tânără de 18 ani și de 5 ani am inceput sa am dureri îngrozitoare la membrele inferioare. Am făcut 2 radiografii in ultimii 2 ani și au ieșit perfect in regulă. Am fost la ortoped și mi s-au zis că nu am nimic la picioare,in schimb mi s-a dat sa iau piroxicam pentru ameliorarea durerilor. Durerile se manifestă de la osul femural până în vârful degetelor. Uneori îmi amorțesc,dar este o durere îngrozitoare de oase și în general incep să mă doară seara. Pastilele incep sa nu mai aibă niciun efect,va rog,da ți mi un sfat ,ce as putea face sau care credeți că ar putea fi cauza acestor dureri...durerile nu sunt dese...de maxim 2 ori pe săptămână apar. Sper că mă puteți ajuta :). Mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 5 ani

Buna ziua,
Poate fi vorba despre un sindrom compresiv lombar.
V-as sugera un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior