Dureri la genunchi

Oase si articulatii

Postata de albertinaa cu 13 ani in urma.

Buna ziua domnule doctor,

Am si eu cateva intrebari,sper sa ma puteti ajuta. Am 28 de ani si in urma cu aproape 2 ani am inceput sa frecventez o sala de fitness.Imi doream rezultate vizibile in timp cat mai scurt ,prin urmare mergeam zilnic si cred ca mi-am suprasolicitat genunchiul fiindca ,dupa cateva zile de folosit bicicleta abia puteam umbla.
Am fost si la un medic ortoped in Oradea ,mi-a dat un tratament medicamentos si timp de 2 ani nu am mai avut probleme(oricum nu ceva care sa ma deranjeze atat de tare).
Saptamana trecuta am inceput un curs de aqua gim si,dupa cum bine stiti,acolo trebuie sa-mi misc incotinuu picioarele ca si cum as pedala.In ziua respectiva n-am simtit vreo durere insa a doua zi ma durea ingrozitor cand incercam sa-mi intind piciorul.
Mentionez ca nu am probleme cu greutatea,am 1,68 cm si 52 kg.As vrea sa stiu daca e de-ajuns sa folosesc o crema antiinflamatoare sau ar putea fi ceva ce se agraveaza in timp cand fac un efort.
De asemenea v-as ruga frumos sa imi recomandati un ortoped cu care sa pot discuta problema mea.

Multumesc frumos

O zi buna!

Raspunsuri (3)

alexandra

acum 13 ani

hei,

ca sa eviti durerile pe viitor, eu iti recomand piascledine 300. este natural si foarte bine tolerat de organism. eu fac foarte mult sport si il iau preventiv (desi nu am un diagnostic clar de boala artrozica), uneori imi scartaie oasele si simt incheieturile sensibile..eu sunt foarte multumita de el.
sanatate!

albertinaa

acum 13 ani

multumesc mult:)

Sunny Sun

acum 13 ani

Maicamea ia piascledine pentru atroza de mult timp si nu are de gand sa il lase ca ii face bine. E supertare ca ajuta la tot ce tine de inflamatii, si la gingii, si e si natural.

Numai bine.