Durere zona cot stang

Oase si articulatii

Postata de mirunik cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
In 2007 m-am lovit la serviciu la mana stanga si la radiografie a reiesit ca nu e ruptura ci o fisura in zona cotului si a muschiului. Am avut atela gipsata timp de 2 saptamani dar ulterior a ramas o umflatura in partea de sus a mainii (zona cotului).Durerile au persistat si mi-a fost pusa iar timp de 2 saptamani in atela gipsata dupa aprox. 6 luni de la prima interventie, durerile continuind si acum in conditiile in care fac efort intens cu mana stanga (in gospodarie). Chiar daca iau Tramadol de 2 ori pe zi, durerile raman. Unde trebuie sa ma adresez si ce imi recomandati pentru a-mi atenua durerile care devin din ce in ce mai insuportabile in special noaptea.

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

La serviciul de ortopedie; va fi nevoie si de radiografie a articulatiei cotului .