Durere articulatia cotului?

Oase si articulatii

Postata de marian_ph cu 4 ani in urma.

De aproximariv 6 luni ma confrunt cu o durere la articulatia cotului atunci cand strang mana cuiva in semn de salut. Durerea se simte la cot si la antebrat. Nu stiu care medic sa apelez : reumatolog, ortoped, traumatolog!

Raspunsuri (2)

Utilizator11622976646

acum 2 ani

Salut. Aceeași problema o am și eu. La ambele mâini... când strâng, ma doare în cot. Sunt în căutarea unui remediu. Ai găsit ceva?

Utilizator21644320861

acum 2 ani

Durerea de cot poate avea mai multe cauze. Una dintre cauze poate fi inflamatia colonului de aceeas parte a durerii de cot. Am avut astfel de pacienti si sau vindecat cu ajutorul osteopatiei viscerale. Experienta mea in domeniul osteopatiei si ortopediei imi permita sa fac astfel de afirmatii si sunt convins ca se poate rezolva problema la cabinetul meu privat. Cu statul am incheiat colaborarea. Dr.Anatolii Cocos,medic ortoped si osteopat