De ce ma doare si nu mai pot folosi umarul stang?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator21637272499 cu 2 ani in urma.

Salut,am dureri {mai ales noaptea} la nivelul umarului stang de peste 4 luni.Am fost la un control(de fapt mai mult o discutie ca de controlat nu s.a uitat nimeni la mine,dehh... Covidul bate.l vina)si mi s.a pus diagnosticul TENDINITA SUPRASPINOS.Mi.a fost recom. un tratament de 10 zile cu laser,ultrasunet,curent tens si kinetoterapie.Dupa ce l.am urmat (mi s.a parut ca cel mai mult m.a ajutat kinetoterapia)am simtit o imbunatatire,dar sunt departe de a.mi fi recapatat mobilitatea initiala.Practic pot sa ridic bratul stang la un unghi de 90gr in lateral,in fata ceva mai sus dar in spate nu pot sa.mi bag nici camasa in pantaloni.Inca mai fac acasa exercitiile fizice invatate la Kineto , dar poate cunoasteti mai multe in leg cu acest diagnostic.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiunile-membrului-superior/durerile-de-umar_9387