Cum pot scapa de dureri de glezna?

Oase si articulatii

Postata de Geamanu emil cu 2 ani in urma.

După o fractura cuminutiva de calcaneu,am pus orteze 5 saptamani.acm după 5 luni ma doare la efort ma îndelungat cat mai durează aceste dureri

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna seara,
Fractura calcaneului este o fractura extrem de grava, prin complicatiile invalidante pe care le determina.
In tarile civilizate se opereaza foarte des, iar o operatie corect realizata permite obtinerea unui rezultat functional acceptabil.
Raspunsul final depinde de tipul fracturii (imagini radiografice), dar si de datele personale: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational, eforturi practicate, antecdente diverse, arteriopatie tabagica (la fumatori) etc
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului