Ce as putea face in conditiile date?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11556440453 cu 5 ani in urma.

Am o problema cu degetele mici de la picioare. Le am putin incovrigate din nastere dar pana acum vreo doi ani nu m-a deranjat acest lucru. Apoi au inceput sa mi se faca bataturi dureroase pe ele. Cu toate ca am mare grija ce fel de incaltari folosesc. Am cumparat chiar si incaltari elastice dar degeaba. Mentionez ca imi face placere sa merg mult pe jos si din cauza acestui lucru nu pot merge cat mi-as fi dorit. Recent mi-a trecut prin minte ca doar amputarea lor ar rezolva problema. Care este sfatul dumneavoastra? Multumesc anticipat pentru raspuns.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 5 ani

Buna ziua,
A va amputa degetele de la picioare pe motiv estetice este ca si cum v-ati amputa nasul atunci cand sunteti racit, pentru a opri secretia nazala.
Puteti gasi informatii pe site-ul meu, chirurgiapiciorului ro , pe pagina dedicata deformatiilor degetelor.
Doctorul care ar face asa un gest ar risca multi ani de inchisoare.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior