CE analize ar trebui să fac la durerile de articulatii?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11586374527 cu 4 ani in urma.

Buna ,am 40 ani in urma cu o luna am avut dureri de amigdalite fără febra ,fără tuse si dureri de articulatii.Am luat 10 zile Zinat .Durerea de gat a cedat dar s-au amplificat durerile de articulatii.Ce analize ar trebui să fac?

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 4 ani

Buna ziua,
Analiza specifica infectiei streptococice este ASLO.
Inainte de orice analize trebuie sa recurgeti la o examinare clinica directa, la un reumatolog.
Analize normale nu inseamna inexistenta unei afectiuni reumatologic/inflamatorii.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Utilizator11586374527

acum 4 ani

Multumesc mult domnule doctor.