Bătături ?

Oase si articulatii

Postata de Marcela cu un an in urma.

Am o băsica între degetele mari de la un picior dureroasa și nu trece ce sa pun pe ea

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Remedii-naturiste/bataturile-remedii-si-prevenire_17955

Dr. Marius Uscatu

acum un an

Buna ziua,
Batatura nu este nici sursa de suferinta, nici obiectiv de tratament.
Batatura este doar o manusa de protectie a piciorului, care apare pentru a proteja piciorului (in lipsa bataturii ar fi o plaga).
Trebuie doar sa decelati factorul agresor ce provoaca reactia de aparare a pielii.
Am scris zeci de articole in acest sens, am dat zeci de interviuri la tv, puteti consulta inclusiv site-ul meu.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului