Apireven copil 2 ani

Oase si articulatii

Postata de mihaela60121657 cu 13 ani in urma.

Buna ziua
Am o fetita de 2 ani si 2 luni si ieri, 29.04.2011, a coborat din patul meu si cred ca si-a luxat piciorul, fiindca atunci cand calca pe el, o doare si e si umflat.
As dori sa stiu daca pot s-o fac cu unguentul Apireven, desi stiu ca scrie pe prospect ca nu e voie la copii sub 3 ani.
Va multumesc
Mihaela Godo

Raspunsuri (1)

Pena

acum 13 ani

Daca in prospect scrie ca nu se aplica persoanelor sub varsta de 3 ani, crezi ca-ti va spune cineva sa-l dai pe copil ? Nu crezi ca s-ar putea irita? Ar fi mai bine sa mergi la dr, poate avea o fisura. Consultul medical se impune, in special cand este vorba de copii.