Amortirea membrelor

Oase si articulatii

Postata de nasirc cu 14 ani in urma.

De ce apare amorteala la maini, uneori si la picioare dimineata ( sunt situatii in care efectiv nu le simpt pret de cateva sec.) chiar daca nu dorm cu mainile sub cap?
Se mai intampla si peste zi dar mai rar.

Raspunsuri (10)

raluca

acum 14 ani

Ar fi bine sa-ti faci niste analize la sange sa vezi daca nu cumva ai lipsa de calciu in organism. Sanatate

mihaela

acum 14 ani

insuficinta circulatorie,artrita,reumatism astea sunt diag,dute la medic pana apar celelalte complicatii.

Adrienne

acum 14 ani

Ar putea fi si o circulatie p***a a sangelui ,ceea ce duce la o oxigenare insuficienta. Mergi la medicul de familie care-ti va da ,eventual, o trimitere la un specialist.

daniel65

acum 14 ani

am in familie o problema asemanatoare ,sa dovedit a fi neuropatie care a fost generata de un diabet descoperit foarte tarziu
exista aparate care masoara circulatia sangelui la maini si picioare si altele care masoara nervii sau ceva in genul asta

oprea ecaterina

acum 7 ani

imi amortesc miinile am apa la inima
care e remediul

lav_mvl

acum 14 ani

Cel mai indicat este sa mergi sa-ti faci un EMG.sanatate!

nasirc

acum 14 ani

Va multumeasc mult pentru sfaturi. Sanatate si voua!

grecu ionut

acum 11 ani

imi amorteste fata si mainile,dintr-o data,ce mi se-ntampla''''

amina

acum 11 ani

buna seara.....nu stiu ce se intampla cu mine , simt o caldura in tot corpul si imediat simt si o amorteala in mana stanga

stella

acum 10 ani

Carenta de vitamina B12 (valabil pt toata lumea)