am o intrebare

Oase si articulatii

Postata de PRINTZ152558 cu 14 ani in urma.

buna am un prieten diagnosticat cu necroza aseptica de cap femural. are dureri foarte mari care cedeaza uneori la ketonal, singurul medicament pe care la luat. va rog sa-mi scrieti daca aveti o schema de tratament sau ce medicamente ii recomandati impotriva durerii:antispastice,atialgice,antiinflamatorii,miorelaxante...precum si dozele daca se poate. va multumesc anticipat

Raspunsuri (3)

PRINTZ152558

acum 14 ani

buna am un prieten diagnosticat cu necroza aseptica de cap femural. are dureri foarte mari care cedeaza uneori la ketonal, singurul medicament pe care la luat. va rog sa-mi scrieti daca aveti o schema de tratament sau ce medicamente ii recomandati impotriva durerii:antispastice,atialgice,antiinflamatorii,miorelaxante...precum si dozele daca se poate. va multumesc anticipat

lav_mvl

acum 14 ani

E cam mult de-atunci m-ar interesa evolutia pana in prezent.

marius

acum 12 ani

se poate administra ketonal unei persoane cu transaminazele de 400?sau afecteaza si mai tare?va multumesc.