alungire membre

Oase si articulatii

Postata de timaritza cu 13 ani in urma.

fiica mea,in varsta de 14 ani a suferit acum 4 ani un accident rutier,in urma caruia a ramas cu o scurtatura la piciorul drept,de 3 cm.probabil va avea nevoie de o operatie de alungire membru.as dori sa stiu daca cineva a facut aceasta operatie,ce presupune ea,si daca stie cineva o clinica in rom sau strainatate unde se efectueaza aceste operatii

Raspunsuri (81)

Iuli

acum 13 ani

Eu stiu ca domnul doctor Burnei a facut astfel de operatii dar nu sunt 100% sigura. Oricum dansul este un profesionist. Cautati-l. Daca cineva va poate ajuta la noi in tara, el este.

timaritza

acum 13 ani

multumesc.am fost la dansul atunci,dupa accident,dar si cei mai buni doctori au "SCAPARI".CEEA CE NE-A RECOMANDAT i-a facut mai mult rau fiicei mele,adica n a scapat de operatii.i-a fost recomandata recuperare medicala care a inrautatit si mai mult probl ei.asta e.multumesc mult

tiu

acum 13 ani

doctorul DONICA IOAN Mangalia este raspunsul dumneavoastra

nicloeta

acum 12 ani

dr burnei nu stie ce zice am o fetita care acum are 6 anisori .am fost cu ea la dansu si nimik nici macar nu vb cu pacienti nu explica cum ar trebuii .imi spunea sa o tin la soare ca se indreapta cn crede asa ceva .nus cui io fi facut bn omul asta dar cu siguranta sant multe lucruri care il depasesc .acum incerc sa merg cu fata la dr donica din mangalia multa lume zice ca face numai bn alti ca nu sant opinii diferite nu stiu ce sa cred .dar o sa merg luna aceeasta sa imi fap***adee sa vad despre ce este vb si o sa va mai scriu

timaritza

acum 12 ani

da,nici noi n-am fost multumiti de dr.burnei,chiar daca am ajuns la dansul prin"cineva".daca se poate,as dori sa ma tineti la curent cu ceea ce se va intampla la mangalia.noi nu suntem presati de timp,asteptam sa vedem cum va evolua copilul,cat va mai creste,apoi vom lua o hotarare.va doresc mult noroc,pentru ca in romania de asta ai nevoie cand mergi la doctor.suuces

timaritza

acum 12 ani

suucces.daca doriti,as vrea sa-mi spuneti cum decurg lucrurile la mangalia.noi nu suntem presati de timp,asteptam sa vedem cat va mai creste copilul si apoi vom lua o decizie.mult noroc

cristina

acum 10 ani

te rog sa-mi spui daca ai ajuns la dr donica si ce parere ti-a facut

timaritza

acum 12 ani

mult noroc.de asta avem nevoie cand mergem la doctor in romania,astept informatii despre mangalia.multumesc

cristina

acum 11 ani

fetita mea in varsta de 9 ani are acondroplazie ni s-a propus operatie de alungire de picioare. Am fost si eu la Doctorul Burnei dar nu am primit prea multe informatii. V-as multumi daca ati putea sa-mi da-ti informatii despre doctorul Ion Donica .Va multumesc!Astept un raspuns la telefon 0734080367
sau email [email protected].

timaritza

acum 11 ani

inca n am ajuns la dansul,pentru ca ioana(copilul)are examen anul asta,fiind clasa a 8 a.sincer,nu stim ce vom face,daca o vom opera sau nu.ne am cam saturat de spitale.am dori sa mergem undeva,in strainatate.pentru mai multa siguranta.despre doctorul din mangalia,am gasit pe net adresa cabinetului sau si nr de tel

PACULARU gm4IAVPANGELICA

acum 11 ani

AM OPERAT BAIATUL MEU DE 17 ANI DIAGNOSTICAT CU PARAPAREZA SPASTICA SI CU O SCURTARE DE 4.5 CM LA PICIORUL DREPT.AM FACUT OPERATIA LA DOCTORUL DONICA ION DE LA MANGALIA.SUPER DOCTORUL DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE

timaritza

acum 11 ani

E DUREROASA OPERATIA_CAT DUREAZA RECUPERAREA

violeta

acum 11 ani

Aveti dreptate si noi am fost la burnei si nu am rezolvat nimic cu fiica noastra care acum are 17 an isi am mers la mangalia la domnul doica si ne-a spus in fata ce poate face pt ea cat dureaza totul si suntem programati in aprilie pt operatie. O sa i se puna aparat de alungire a oaselor piciorului stang si totul va dura 6 luni .La prima vedere pare un om devotat muncii sale si pune suflet pt fiecare pacient in parte

mihaela

acum 11 ani

buna
baietelul meu acum in varsta de 11 ,in anul 2009 a avut un accident,fractura de col femural si a ramas cu o scurtime de femur de 6cm ,noi suntem din timisoara si nu am reusit sa rezolvam prob dupa 3 interventii chirg. dar am reusit anul trecut sa facem alungirea la mangalia la dl.dr.ioan donica,va reda o sansa la viata copilului dv.ceea ce ne-a dat si nou,va pot spune si va pot indruma sa mergeti acolo, dr ioan donica este un nou dumnezeu pt noi

nicoleta

acum 10 ani

tot din Timisoara sunt si as vrea sa stau de vorba cu dvs despre dl dr Ioan Donica, daca se poate. Daca sunteti de acord, astept un semn de la dvs pe adresa [email protected]

flori

acum 10 ani

eu merg maine la dl doctor o sa ti spun ce o sa rezolv

Valentin

acum 2 ani

Bună ziua as vrea și eu o informație despre operația făcută de DN doctor Donica cum pot să iau legătura cu dvs vă mulțumesc!

rosa 83

acum 11 ani

va rog mult sa mi dati mai multe detalii despre aceasta operatie pt ca si eu am nevoie si nu stiu unde sa ma duc , multumesc mult

Ana

acum 11 ani

As vrea sa stiu mai multe daca se poate despre operatia aceasta. Fratele meu are nevoie de o astfel de operatie de alungire. Daca imi puteti spune cat timp dureaza cam cat ar costa si daca sunt complicatii. Stiu ca aceste complicatii apar in functie de individ. A facut cineva operatie la Dr. Donica? Cum este?

Mihaela

acum 11 ani

Ana, eu am facut 2 astfel de interventi la Dl. Dr, Donica Ion. Eu am fost diagnosticata cu osteoartrita coxafemurala dupa ce alti medici au facut experimente pe mine, Dl Dr, Donica m-a pus pe picioare. Este un om extraordinar, comunica cu pacientii sai, NU este ca toti ceilalti ce stau cu buzunarele aplecate, el acorda atentiei oricui si explica pe intelesul fiecaruia. Cat despre procedura, nu este atat de dureroasa pe cat pare, fixeaza niste brose in os, iar in fiecare zi ti se va explica cum sa dai la cheie 90 de grade, de 4 ori pe zi, pentru a alungi un cm, de aceea dureaza atat de mult pentru ca alungirea sa se faca treptat, timp suficient pentru os sa se caluseze. Pe parcurs vei merge in carje, la inceput nu ai voie sa calci pe picior, dar in timp vei avea voie. Repet, nu este chiar atat de dureros! Recomand tehnica si medicul din toata inima si mergeti cu incredere la dansul! :)

Pag 1 din 5