alimentatie

Nutritia copiilor

Postata de Mirela103 cu 15 ani in urma.

Buna ziua. As dori sa stiu ce alimente ii pot da fiicei mele in urma unei indigestii. Am fost la farmacie si mi-a spus sa ii fac un regim pentru cateva zile. Ea s-a vaitat ca o doare burtica acum 2 zile si apoi mi-a vomitat tot ce a mancat in ziua respectiva. Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa-i mai dau de mancare in afara de branza de vaci si paine prajita.

Raspunsuri (1)

Florian Alex

acum 15 ani

Pentru indigestie (in functie de varsta copilului) ii puteti introduce in alimentatie si orez fiert (cu foarte putin ulei), morcov fiert, ceai de menta, putina carne fiarta fara grasime de pui sau vita.