dureri puternice de cap

Migrena

Postata de aditza18 cu 10 ani in urma.

am dureri puternice de cap tot mai dese, partea dreapta cu tot cu ochi insotita de stare de somnolenta,uneori greata .sensibilitate la lumina si de asemenea nasul putin infundat.

Raspunsuri (4)

misha1979

acum 10 ani

Cauta tratament cu DHEA SOLUTIONS din SUA. Se gaseste si in Romania. Eu il am din strainatate, mi l-au trimis copiii ca fiind singura si ultima varianta pentru durerile ingrozitoare de cap.

aditza18

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns totusi nu stiu daca este vb de sinuzita sa migrena sau ce o fi.Medicul meu de familie este cam incompetent...i-am povestit de problema mea si mi-a spus sa incerc diclofenac...am ramas stupefiata.Sunt sigura ca sunt multe persoane cu aceasta problema si as aprecia orice sfat.Multumesc.

Mira

acum 10 ani

Migrenele sunt similare cu ceea ce tu ai descris,insa nu trebuie confundata cu cefaleea de tensiune(sau de stres),migrena este o durere severa,apare sub forma de criza,sunt insotite de greata,varsaturi,fotofobie si fonofobie,mai exista si migrenele complicate care sunt insotite de probleme de tip neurologic.Mergi la un medic neurolog,acesta iti va prescrie un tratament pentru a rari numarul crizelor de migrena,in cazul in care se dovedeste ca durerile sunt datorate acestei afectiuni,iar in timpul crizei Nurofen,Ketonal,Saridon sunt recomandate.

Biotorus

acum 10 ani

Pentru migrene eu recomand sa folosesti cu incredere aparatul de magnetoterapie Biotorus. Are efect analgezic, si fara a utiliza medicamente, reusesti sa reduci frecventa și intensitatea migrenelor.