durere de cap

Migrena

Postata de miha197983 cu 11 ani in urma.

Buna seara.Sotulmeu are dureri de cap f mari intimpul contactului sexual.La 5 min dupa ii trec aceste dureri.Imi puteti spune care este cauza?Va multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Cefalgia p***atala benigna poate avea mai multe cauze : un testosteron marit ,schimbarea fluxului sanguin, eliberarea de adrenalina si in special vasodilatatia care afecteaza in special persoanele predispuse la migrene. Durerile apar din cauza excitarii excesive. Ca protectie impotriva durerii se recomanda adoptarea unui rol mai pasiv in timpul actului sexual. Este bine de facut si o vizita la medic,plus o radiografie pt. a exclude alte probleme.

Buna ziua

acum 11 ani

Mergeti la un medic homeopat bun, caci in homeopatie se cunoaste acest simtpom si exista remedii vindecatoare si fara efecte adverse. Cauza nu o veti descoperi niciodata insa, caci nu este depistabila cu aparatura ci este la nivel subtil.