durere de cap

Migrena

Postata de Daniela2406 cu 12 ani in urma.

buna ziua Ma numesc petruta sunt din Galati am si eu o intrebare .Am dureri de cap din 2007 am fost la toti medicii din galati ,am facut RMN la cap si coloana cervicala dar nu am nimic decat o mastoidita partea stanga .Am luat tratament recomandat de medic pshiatru ,neurolog ,si neurochirurg dar fara nici un rezultat dati-mi un sfat ce pot face MULTUMESC

Raspunsuri (5)

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi bine să vă consulte şi un medic ORL-ist

Daniela2406

acum 12 ani

am fost si la medic orl dar nu am nimic durerea de cap nu cedeaza

Daniela2406

acum 12 ani

am fost la orl miea facut punctie de trei ori au zis cai sinozita cronica am luat antibiotice augmentin amoxacilina am fost la bucuresti la orl mieau zis ca nu vede nimica fac tratament de doi ani la pphisiatrie mieau zis medicul din galati cai pe sistem nervos acum numai cedeaza durerea de cap deloc am luat rivotril pharmataz paxetinatiapridal imovane de somn dar degeaba am o stare de ameteala dureri de cap fruntea unde as putea sa mai merg

Lali

acum 12 ani

Sinuzita cronica de care suferiti poate fi una din cauze. Si tulburarile pe sistem nervos nu sunt de neglijat. Consultati Orl-ist si psihiatru.

Utilizator11549656000

acum 5 ani

buna petrică,si eu am pățit exact ca si tine.mi am facut tot felul de analize,rezultatele fiind toate bune,ca la sfîrșit sa aflu ca este din cauza ochilor,si a trebuit să mi fac ochelari.poti incerca sa ți faci un control,poate si la tine este la fel.eu aveam dureri foarte mari de cap,nu ma lăsau pînă nu vomitam, nu puteam sa mi ridic capul de pe perina, plîngeam de durere.de cînd mi am facut ochelarii am scapat si de durerea de cap.sper ca te am ajutat,macar cît de cit.bafta