cresterea parului

Medicina naturista

Postata de cu 11 ani in urma.

Buna seara ce produse sa folosesc pentru cresterea parului,niciodata nu creste mai lung decat pana la umeri.Il am mai deteriorat ma tund cam la 5 luni.Am folosit ulei de ricin dar imi cadea foarte mult si tinctura de ardei iute dar de la ea mi-au aparut bubite.Ce as putea folosi pentru crestere?Multumesc

Raspunsuri (7)

marrydarie

acum 11 ani

eu fac o masca foarte buna in casa,,,,un galbenus de ou,,5picaturi ulei ricin,,,4linguri ulei de masline,,,,le amesteci bine,,,apoi cu o pensula iti pui aceasta masca pe par,,ca si cum te-ai fi vopsit....acoperi cu foaie de aluminiu si un prosop,,stai asa 40minute,,apoi te speli ca de obicei,,,,
fac aceasta reteta alternata,,,,pt 4saptamani,,apoi 4saptamani o fac cu iaurt simplu si banana...mult suces...

Alina Daniela3

acum 11 ani

sa te tunzi mai des.

Sari

acum 11 ani

Ca si coafeza pot sa-ti dau urmatoarele sfaturi:
- tunderea varfurilor cam la 2 luni,de un profesionist, fie si cativa milimetri, ajuta mult
- masarea scalpului, a zonei cervicale, va face bine.

florentina

acum 10 ani

Eu folosesc ulei de ricin si chiar imi ajunta foarte mult mea crescut parul pana la jumatea spatalui , parul meu era pana la umeri si de cand folosesc ulei de ricin mi.la indesat si nici nu imi cade parul

Diaana

acum 10 ani

Incearca o cura de 2 luni cu Biotina, este o vitamina pe care o gasesti pe site-urile de suplimente nutritive, iti reda stralucirea si regenereaza parul. sau daca vrei o formula completa, incearca Skin, Hair &nails de la Haya Labs sau de la Natrol.

cristina_stanescu

acum 9 ani

Buna. Si eu am avut probleme cu caderea parului, mai ales in perioadele in care eram foarte stresata. Am incercat diverse sampoane (apropo erau destul de scumpe) si nu am fost multumita de rezultate. Eu am incercat Siliciu Organic, produs de Herbagetica, si am fost foarte multumita. Nu mi-a mai cazut asa de mult par si mi-a intarit si unghiile. Din ce am citit, siliciul organic ajuta foarte mult la intarirea parului. Il recomand.

Ioana

acum 9 ani

Eu am incercat tot felul de produse de la plafar , de la farmacie ""pentru cresterea parului"" dar fara nici un rezultat (aceste produse nu au avut efect asupra parului meu ... depinde de parul fiecareia) . Acum folosesc ulei de ricin pe radacini si ulei de masline pe varfuri . Pentru regenerare la fel am incerca o multime de produse dar fara rezultat pentru ca - parul deja deteriorat , ars , ros , rupt NU-L MAI POTI READUCE LA VIATA CU NIMIC! Singura solutie din pacate este FOARFECA :D . Si inca ceva cel mai important . Incearca sa nu il mai intinzi DELOC cu placa , sa nu-l mai ondulezi cu ondulatorul .