sex protejat

Investigatii

Postata de mayapif cu 13 ani in urma.

Buna seara!În urma cu o saptamîna mi sa pus un diagnostic:Prostata cronica Am si eu o întrebare :de ce ,mi sa spus sa fac sex frecvent dar.....PROTEJAT?DE CE?Am ceva asa grav.?care ar putea fi consecintele daca nu ma protejez?Va multumesc!

Raspunsuri (5)

Pena

acum 13 ani

Cred ca trebuie sa-i protejezi si pe altii/altele, nu numai pe tine. In ceea ce te priveste, ac***a deja o afectiune, normal ca ai o sensibilitate crescuta, imunitate scazuta. Te imbolnavesti rapid si iti agravezi problema.

maria

acum 13 ani

prostata nu e o boala contagioasa, iar sexul protejat nu stiu din ce cauza ti-a fost recomandat, probabil cum a spus si pena: ca sa te protejezi pe tine impotriva infectiilor, pe altii nu ai cu ce sa-i contaminezi. de fapt prostata e o glanda, iar la tine s-a inflamat.

Mihai

acum 12 ani

Am avut si eu prostatita cronica. Cauzele nu sunt cunoscute, nu trebuie sa fie neaparat cauzata de o BTS .
Mergi la un consult la Dl Marius Dinu. http://www.uromedica.ro/
E foarte bun omul. Iti va recomanda niste analize si apoi un tratament pentru inflamatie.
Incearca sa scapi de constipatie si de statul prea mult pe scaun, te va ajuta sa tratezi mai bine inflamatia.

Mihai

acum 12 ani

PS: Nu face sex neprotejat pana nu ai niste analize complexe de lichid seminal facute, astfel incat sa stii ca nu transmiti ceva partenerului.

RAZVAN. M

acum 12 ani

CAT DE EFICIENT ESTE TAGREMINUL IMPOTRIVA STAFILOCOCULUI AURIU? AM FOST DIAGNOSTICAT CU PROSTATITA. O SA MAI POT AVEA COPII? ROG RASPUNS! MULTUMESC ANTICIPAT