Senzatia de nod in gat si sufocare

Investigatii

Postata de smiley92 cu 10 ani in urma.

Buna ziua.

De ceva timp am probleme cu gatul, in trecut ma raceam foarte repede si aparea tusea.Cam de vreo 2 ani vad ca am o senzatie sa zic asa, de obicei dimineata cand inca is in pat ca am un nod in gat, care chiar daca as incerca sa il inghit tot revine flegma inapoi.De obicei cand ma trezesc ddimineata cu acest nod in gat, uneori doar, ma sufoc, respiratia imi este ingreunata, dupa ce ma ridic din pat imi trece acea sufocare.Cel mai tare ma tem sa nu fie de la consumul de cola, care lucrand la calculator multe ore in sir, ma tine treaz, in ultime vreme am lasat sucurile in pace si as vrea sa scap de aceast nod in gat si sufocare.Am probleme cu amigdalitele, cum am precizat mai sus, ma races in fiecare iarna aproape, dar asta este o problema mai veche care nu mi-a trecut dupa alte tratamente.

I-am spus doctorului de familie si de aceasta problema, a zis sa fac niste analize dar intradevar nu am mers special pentru aceasta boala, iar dupa ce am venit cu analizele am uitat sa ii mai zic din nou de aceasta problema, asa ca va rog sa imi spuneti ce sa fac ca sa scap de aceasta problema.

Va rog sa imi dati niste sfaturi ce as putea face in aceasta privinta, apoi voi vedea si ce imi va zice si medicul de familie.

Raspunsuri (5)

smiley92

acum 10 ani

Se uita cineva pe aici va rog?

smiley92

acum 10 ani

Ce pot face in acest caz?

andreea

acum 8 ani

cum te simti?pup

tibietti

acum 7 ani

Andreea si tu ai probleme de genu?
Adresa mea de mail este [email protected]
Cred ca stiu ce este..

Utilizator11553173873

acum 5 ani

Bună ziua,am nevoie și eu de o îndrumare,nu știu unde să merg la medic,de vreo 3ani am o senzație de sufocare când fac efort,mă strânge ceva din gât,tușesc,se aude un suierat când respir,la fel și când sunt nervoasă,când mă agit,am fost am făcut control la glanda tiroida este în regulă,am făcut film la plămâni,sunt curată,nu știu unde să merg,la ce medic? mulțumesc.