miros neplacut al gurii

Investigatii

Postata de cu 14 ani in urma.

buna ziua.am o problema cu mirosul neplacut din gura.ma spal pe dinti de cateva ori pe zi si nu am prbl cu dantura.am fost de cateva ori la interne,am fac teste cu bariu si totul e ok.am fost la orl,am av sinuzita dar am tratat-o.am fac nenumarate teste cu trimitere de la medicul de familie si degeaba,mirosul persista.nu mai stiu unde sa ma duc si ce sa fac.relatiile mele cu oamenii au fost afectate f tare.ma poate ajuta cineva.am citit pe net ca mai sunt oameni cu problema asta deci tind sa cred ca e tratabila

Raspunsuri (17)

Sheila

acum 14 ani

la stomatolog ai fost?
Poate ai o infectie sau doar tartru

acum 14 ani

scz am. omis sa spun am fost la stomatolog de vreo 5 ori si dantura mea este super ok.

fangtasia

acum 14 ani

cred ca e de la stomac sar putea sa ai ceva am o cunostiinta care sa operat la stomac si inainte de asta ii mirosea gura dute la doctorul de familie si zii, poate iti da trimitere sa faci analize si poate rezolvi. poate sa fie si din cauza fumatului daca fumezi

acum 14 ani

am fost la doctorul de familie de vreo 4 ori,mi-a dat trimiteri peste trimiteri,am fac analize o gramada,toate mi-au iesit ok,nici ea nu stie de la ce ar putea fi.nu fumez,nu beau alcool si am eliminat din alimentatie si usturoiul si ceapa si alimentele cu miros puternic.crede-ti-ma am incercat cam tot ce se putea si cam tot la ce se poate gandi cineva ca ar fi cauza.pana acum nici un medic nu m-a ajutat,nici cei de la orl,nici internele,nici cea de familie.nu mai stiu ce sa fac

cora-lia

acum 14 ani

ai un animal ?

acum 14 ani

nu am animale si nici nu vad ce legatura ar avea asta

Diana

acum 14 ani

putem discuta pe un mail, ceva? am niste informatii interesante !

acum 14 ani

id de messenger:g.bear88
yahoo mail:[email protected]

daca ma poti sfatui cu ceva,apreciez

unudoitrei

acum 14 ani

Vezi daca nu ai afectiuni de genul paradontopatiei - in general nu prea se vad in faza incipienta la un simplu consult stomatologic - trebuie testat cu sonda (nu doare).

Alexandra

acum 14 ani

Am aceiasi problema..as dori niste sfaturi si eu..la mn a functionat o perioada cu zeama de lamaie insa a inteles ca distruge tartrul

Carla

acum 14 ani

Incearca sa faci analize de scaun. S-ar putea sa fie o infectie cu Lamblia (Giardia intestinalis). Proba de scaun trebuie luata cu atentie si analiza trebuie repetata. Nu e sigur ca iese din prima. Fa tratamentul impotriva giardiazei. Merita incercat. Eu sunt sigura ca asta e, mai ales ca ai exclus toate celelalte cauze.

kati

acum 14 ani

eu tot te-as sfatui sa vezi ce e cu intestinele. problema eu cred ca e acolo. succes/

kati

acum 14 ani

nu te supara ,da eu cred ca pe peretii intestinelor sunt mari depuneri, cea ce si te face sa suferi. trebuie de spalat intestinele. vezi incearca.

acum 14 ani

ms kati pt sfatul tau.sincer m-am gand si la asta dar m-am cam saturat sa tot incerc si sa-mi fac sperante de fiecare data cand primesc un sfat si in cele din urma sa nu rezolv nimic.am keltuit si f multi bani pana acum cu sfaturile astea,adica cu testele numai ca sa aflu in final ca nu sunt bolnav cu nimic.iti multumesc pt sfat.am urmat un sfat al unui doctor din bucuresti,specialist in gastroenterologie(studiul sistemului digestiv)si m-am interesat de asa ceva aici in oras.e un singur cabinet si cand am trecut pe langa el,era inchis pt o perioada de timp destul de mare,deci...sperante iar se fac dar...

ale

acum 11 ani

Eu pina anul trecut am avut un miros f neplacut al gurii, pina am fost la stomatolog si mi.am facut detartraj, dupaceea nu am mai avut probleme, mie imi stacneaza sangele in gingie si deaia imi mirosea gura, si akma iara am fost, imi fac o data pe an si sunt f multumita.

nuconteaza

acum 10 ani

Apa de gura ossidenta. 10 lei 250 ml care iti ajung ~2 saptamani (clatit gura dimineata si seara dupa periaj) - mirosul neplacut va disparea complet.

Ellena

acum 9 ani

ai limba alba ?