Cauze generale ale infertilitatii masculine

Infertilitate masculina

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna ziua! Barbatul meu are un nr redus de spermatozoizi ceea ce face ne ingreuneaza sa avem copii. Ni s-a recomandat IVF, insa eu sint sceptica in ceea ce privesc hormonii. Sunt daunatori hormnii luati pe cale injectabila timp de 10 zile (GONADOL F)? n-am luat in viatza mea asa ceva intrucat m-am ferit de ei, plus ca sunt supraponderala. ce ne sfatuitit D-voastra?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Buna ziua! Barbatul meu are un nr redus de spermatozoizi ceea ce face ne ingreuneaza sa avem copii. Ni s-a recomandat IVF, insa eu sint sceptica in ceea ce privesc hormonii. Sunt daunatori hormnii luati pe cale injectabila timp de 10 zile (GONADOL F)? n-am luat in viatza mea asa ceva intrucat m-am ferit de ei, plus ca sunt supraponderala. ce ne sfatuitit D-voastra?
Multumesc anticipat!

IONEL6118797

acum 15 ani

Am avut si eu aceasi problema cu nr. de spermatozoizi,dar am avut norocul de a cunoaste un Dr.naturist si trebuie sa-i multumesc ca ne-a rezolvat aceasta problema.cine doreste aceatsa reteta ma poate contacta pe email [email protected] Cu toata ancrederea am urmat acest tratament si trebuie sa spun ca este foarte eficientdeoare ce nr. de spermatozoizi a crescut semnificativ.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am si o rugaminte mare la dvs...sotul meu si cu mien am hotarat sa nu mai avem copii..ce putem face?exista medicamente ca el sa nu ma mai lase insarcinata.sa devina infertil....avem deja 2 copii.va rog mult sa imi raspundeti...

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am probleme cu varicocelul stg m-am operat acum 2 ani de varicocel ,dar a aparut din nou acum o luna .am fost la medic urolog si ma consulta si a confirmat si el ca ma varicocel stg ,dar ma trimis sa fac o eco testiculara si in tardevar se vede varicolelul si pe verso uitati ce mi-a scri dr testicol stg-40/20mm vascularizatie normala cu aspect omogen,fara lez.de tip local -dilatatie venoase circumferentiale prostata-omogena cu apect simetric 20/40mm si mai este ceva aici dar nu inteleg scrisul ,dar mai am o problema nu m-ai simnt nimica in sensul sa fac dragoste cu soria mea ca si cum as fii ipotent [nu mi se mai scoala de loc rar uneori ] ce sa fac ma fost la dr urolor si mi-a dat pt duri de testicol [celebrex ] iar pt a face dragoste cu sotia mea mia dat [ enlarge ] spunetimi si mie ce sa fac sa ma operez din nou sau un alt tratament ma va vindeca .VA MULTUMESC ,SI ASTEPT RASPUNSUL DUMNEAVOASTRA

leon2

acum 15 ani

se pare ca avem probleme asemanatoare.. te rog scrie-mi cat mai repede pe mail:
[email protected]

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog sa ma ajutati.....sotul meu la varsta de 16 ani a avut o forma a meningitei.intrebarea mea este Sotul meu poate fi infertil din aceasta cauza?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

sotul meu are azospermie .se poate trata ?cum?