Ingrijirea pacientilor care au cateter urinar

Infectii urinare

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Am si o intrebare sunt insarcinata am 36 saptanani si mi-au scazut trombocitele la 103000 din ce cauza si ce risc poate fii?Poate afecta copilul pls vreau sa imi raspundeti.

Raspunsuri (1)

Dorina6899908

acum 15 ani

Chiar daca sunt sigura ca nu este interest nimeni,de acest raspuns,totusi am sa risc si o sa raspund. Trombocitele au rol in coagularea sangelui. Valorile normale sunt intre 150000-300000/1mm cub. Scaderea trombocitelor sub 80000-100000/ 1 mm cub,prezinta risc de sangerare. Deci s-ar putea sa existe,din acest motiv,probleme la nastere.