infectie urinara sau glomerulonifrita

Infectii urinare

Postata de merrtili cu 10 ani in urma.

buna , am 26 ani si am nascut acum 10 luni , azi am inceput sa am senzatia de urinare permanenta si urinez cite putin si urina este cu singe am si durere in timpul urinarii , pe la vrio 10 ani am avut aceste probleme deoarece am avut glomerulonefrita dar dupa tratament nu am mai avut nici o problema ... oare e o infectie urinara sau iar glomerulonefrita ?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Probabil aveti infectie urinara. Efectuarea sumarului de urina face posibila diferenta.