Cum pot controla vezica urinara?

Incontinenta urinara

Postata de anisoara30113435 cu 14 ani in urma.

Buna ziua, Anisoara ma numesc si as vrea sa stiu cum fac sa mi controlez vezica? Merg f des la toaleta si urinez f putin, stresul meu este ca ma apuca din jumate in jumate de ora, 10 in 10 min uneori.
Acum iau Driptane dar nu mi se pare ca ma ajuta, nu stiu ce sa mai fac.
Analizele in privinta asta mi le am facut si sunt ok, pt infectie urinara...altele nu stiu care ar putea fi
Driptane mi-a recomandat un pediatru pt ca, zice ca as avea o vezica neurogena.
Ce sfaturi imi dati?....va multumesc!

Raspunsuri (2)

Maria C

acum 14 ani

Daca ai incercat cu Driptane si nu ai nici un rezultat, cumpara de la farmacie uricol. Incearca si cu acesta, poate ai mai bune rezultate.

anca

acum 14 ani

Am 40 ani si am ramas insarcinata.Dar am vezica hiperactiva,varice infectii urinare cu streptococ .Sunt disperata si nu stiu ce sa fac