Am 20 ani si fac pipi in pat !!!

Incontinenta urinara

Postata de timic cu 9 ani in urma.

Buna ziua.
Ma numesc Alex am 20 ani si fac pipi in pat de cand ma stiu:
cand eram mic pana pe la 16 ani faceam destul de des, aproximativ 4 ori pe saptamana am luat tratamente , medici etc dar nu am reusit nimic
Acum la 20 ani frecventa urinarii sa mai micsorat e undeva la 2-3 ori pe luna dar totusi e stanjenitor si nu prea e misto cand ai o prietena si te pisi pe tine cand dormi cu ia :(((

Tin sa precizez ca urinarile le am doar atunci cand in timpu zilei am stat intr-un loc rece sau am avut ceva rece la spate .
eu lucrez ca spalator la o ferma si in timp ce spal temperatura se raceste si cu temperatura cresc si frecventele de mers la tualeta.

Spunetimi ce sa fac !
Multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Fainus Marian

acum un an

23/24 ani am făcut în pat.
Se numește,,enurezis nocturn.
Am făcut tratament medicamentos, am fost dus la băi la stațiunea Bădești jud Argeș și nimic.Mi au citit haine la Biserică,Au apelat la vrăjitoare și nimic .
Făceam și noaptea și ziua .
La liceu la internat am putut sa fug și sa renunt la școală dar în armată a fost mai greu ptr ca dormeam în patul de sus deasupra caporalului.
Am fost dus în spitalul militar Oradea și am fost operat de enurezis nocturn.
A trecut armata și nimic .
Nici o vindecare.
In 1992 sora mea mi a adus un Nou Testament și am început sa citesc descoperind ca IISUS vindeca.
Am început sa ma rog asa cum știam și cum ma pricepeam.
Am primit semne și simțeam un indemn sa urmez calea lui Dzeu .
Încet a început vindecarea și în final am putut sa ma și căsătoresc sa am familie și paba în ziua de azi nu am mai avut prb .
Istoria e mult mai lunga dar am ales sa scriu pe scurt.