Infectie HPV

HPV

Postata de uxi cu 9 ani in urma.

prietenul meu a facut analiza de genotipare si a iesit ca este purtator al virusului HPV radacina 31,66,74 ,va rog sa imi dati informatie ce medicamente sa ia pentru a scapa de aceasta problema,mentionez ca a avut un neg care l-a cauterizat acum trei luni si nu a mai aparut nimic ,administreaza acum isoprinosine.Eu am facut papanicolau si colposcopie si nu a iesit nimic sunt perfect sanatoasa,insa imi este frica sa nu intru si eu in contact cu acest virus.
Va multumesc

Raspunsuri (2)

Florin

acum 9 ani

Buna,

Te rog mult zi-mi si mie unde si ce analize a facut prietenul tau.

Multumesc anticipat!

uxi

acum 9 ani

La sanador bucuresti si costa 460 ron.
O zi buna si sanatate iti doresc