hpv pozitiv

HPV

Postata de geta39142862 cu 8 ani in urma.

buna ziua. am facut testul papanicolau si mi-a iesit pozitiva tulpina 31, trichomonas si flora alterata. am facut si un pampon vaginal si a esit pozitiv la enterococcus faecalis. ginecologul mi-a prescris meclon ovule pentru 30 de zile dupa care tiagin si immunolact pentru 15 zile de 2 ori pe an. am inteles ca tratamentul e pentru trichomonas acum va trebui sa merg la ginecolog cu rezultatul de la tamponul vaginal. eu sunt terorizata nu stiu la ce sa ma astept. as vrea sa stiu daca tratamentul care mi l-a prescris medicul este exact. tinand cunt ca medicul nu a vazut inca rezultatul de la tamponul vaginal? multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Maria

acum 8 ani

Daca vrei sa fii sigura sigura mai bine sa te mai vada un medic. Eu am avut hpv si cu tratament am scapat de toate. doar ca trebuie sa te tii de el. la inceput am fost la alt medic care m-a super panicat si apoi am mai mers la cineva printr-o recomandare si am fost foarte multumita. De atunci merg mereu la acelasi doctor si sunt cativa ani. Dr. Silviu Istoc se numeste medicul daca vrei sa mergi. multa santate.