Cauterizare sau nu?

HPV

Postata de Sophia M cu 11 ani in urma.

Am facut colposcopie si mi-a zis dna dr. ca nu arata prea bine, ca e o rana cronicizata, ca trebuie cauterizata. Am cerut si PAP si analiza secretiei. La PAP a iesit NILM CL II, in, secretie gardnerela si cocobacili.La tel. i-am spus dnei dr rezultatul si a zis" e bine, n-ai nimic, probabil era in reparatie ce am vazut". Si mi-a confirmat ca pot face cura cu cervugid. Acum, e sau nu ceva serios? O sa ma duc peste cateva luni sa repet analizele. Dar pe ce sa ma bazez, pe colposcopie sau PAP? Sa stau linistita in acest interval? Rog raspuns profesionist, ca amatoare stiu si eu sa imi raspund. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Peste

acum 11 ani

In primul rand, scuze doamnei care posteaza.

In al doilea rand, ce fel de site de duzina e asta? Imensa majoritate a raspunsurilor par ca vin tot de la persoane cu probleme, nu de la medici. Aveti macar un medic care se oboseste sa dea niste indicatii cat de cat pertinente? Sau e doar un alt site plin de reclame cu target (nu, nu doresc metoda anticolesterol cu rezultate in 14 zile fiindca asa ceva nu exista)

Sau asta, Dr. Majid e tot ce aveti (apropo, statistic vorbind, de ce 99% din medicii din Orientul mijlociu care activeaza la noi sunt ginecologi? avem nevoie de doctori nu de obsedati sexuali)

Parerea mea sunteti un site de capuse nenorocite profitand de problemele oamenilor