urgent

HIV SIDA

Postata de Meiyry cu 12 ani in urma.

deci,este bine? si ce pastile se recomanda pt partener dk are infectia cu hpv??

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 12 ani

Nu exista asa ceva.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

La barbati infectia cu virusul papiloma uman( HPV) cu risc scazut se poate exprima prin leziuni vizibile, denumite condiloame genitale (vegetaţii veneriene, condylomata accuminata). Acestea sunt leziuni moi, nedureroase, umede, rozalii, ce se prezintă ca o proeminenta pe piele, de regulă în regiunea genitală. Pot fi denivelate sau plate, unice sau multiple, mici sau mari, uneori conopidiforme. Pot fi localizate la nivelul în jurul anusului, penis, scrot, coapse sau regiunea inghinală. După contactul sexual cu o persoană infectată, leziunile pot apare în decursul a câtorva săptămâni sau luni sau pot să nu apară deloc.