simptome hiv

HIV SIDA

Postata de catalex cu 12 ani in urma.

buna seara am si eu o intrebare are vre.o legatura hiv.ul cu durerea mainilor si picioarelor mai exact gambe si coapse in zona venelor si imi simpt picioarele grele si pe partea dorsala a palmelor un fel de arsura ziua si daca as pune picior peste picior imi amortesc foarte repede nu stiu ce se intampla va multumesc.

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa descrieti fiecare durere in parte, cat si fiecare amorteala, cand apare , unde apare
o senzatie de greutate in picioare, poate fi asociata unei insufciente venoase. evitati sa stati in picioare mult timp, efectuati exercitii de intindere in cazul sederii prelungite pe scaun.

catalex

acum 12 ani

buna seara.nu stiu cum sa va descriu fiecare durere in parte dar mai clar as putea spune ca am cumva senzatia ca imi umbla cineva prin maini si picioare parca as simpti cum circula sangele imi umbla ceva prin vene si inca ceva am facut testul hiv si mia iesit 1,05 ce inseamna? k mie nu a vrut sa.mi zica este incert?ma pus sa.l repet si care este valoarea normala?multumesc

bassmafya17

acum 4 ani

Salut.stiu ca a trecut mult timp de la postare dar cum ai rezolvat?am si eu aceleasi simptome zi toate analizele sunt ok...nu stiu ce sa mai fac..

marcel

acum 12 ani

buna,cateodata ma simt obosit...si am dificultati de concentrare, dar in rest nimic, sunt apt fizic, nam alte simptome legate de virusul hiv, doar dificultati de concentrare, oboseala,si parca cateodata ma simt asa ,,aerian'''' parca nu vad bine, numi place lumina....zicetimi dumneavoastra ce inseamna, k sunt ff ingrijorat

bassmafya17

acum 4 ani

Cum ai rezolvat,ce a fost?