Intrebare

HIV SIDA

Postata de andrei2728 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,am cateva intrebari sa va pun.Acum cateva zile am avut un contact sexual cu o femeie.Mi s-a facut sex oral neprotejat si dupa aceea am avut contact sexual protejat.Acum sunt destul de speriat caci nu stiu daca am contactat sau nu o boala sexuala de la acel sex oral.Nu am nici un simptom care care sa arate ca as fi contactat vreo boala.Daca as fi contactat o boala in cat timp as putea sa-mi dau seama?Sper sa-mi puteti raspunde la intrebare. Multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Periada de apariţie a simptomelor variază în funcţie de tipul BTS (boală transmisibilă sexual), însă multe BTS pot fi asimptomatice astfel încât va fi necesară efectuarea unor analize de laborator pentru confirmare sau infirmare

andrei2728

acum 12 ani

Dar care sunt sansele sa fi contactat o boală transmisibilă sexual?

andrei2728

acum 12 ani

De la sex oral?