hernie de disc cervicala

Hernie de disc

Postata de nicoleta marioara cu 11 ani in urma.

buna. as vrea sa stiu daca pentru stabilirea diagnosticului de hernie de disc cervicala se poate face un examen cu compiuter tomograf sau numai un rmn poate arata hernia

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru diagnosticul herniilor de disc cel mai indicat este sa efectuati RMN care pune in evidenta mai bine leziunile de acest tip ( in comparatie cu CT).

ALEXANDRA

acum 11 ani

BUNA ZIUA,AM FOST DIAGNOSTICATA CU LOMBOSCIATICA DREAPTA IN URMA UNUI RMN ,ACUM FAC FIZIOTERAPIE DAR,AM DURERI INGROZITOARE DE CALCAI PE PARTEA EXTERNA.ESTE NORMAL?
MULTUMESC.

Alexandra

acum 11 ani

Buna ziua.Am fost diagnosticata cu lombosciatica dreapta in urma unui RMN,iar acum fac fizioteraie si am dureri groaznice de calcai pe partea exterioara mai ales noaptea dar,si ziua.Este normal,ce pot face?Multumesc.