Este oare caz de operație? De aproape 3 săptămâni stau pe calmante și ni cedează durerea pe picior.

Hernie de disc

Postata de MembruMobileApp1495862609 cu 6 ani in urma.

În urma rmn s-a constatat: discreta îngustare a spațiului intervertebral; extruzie discala mediana si paramediana, subligamentara, migrata ușor inferior , pana la jumătate și, dar cu păstrarea legaturism cu discul, cu debord discal de 7 mm, ce vine în conflict cu rădăcină s1preforaminal stg și în discret contact cu rădăcinile și preforaminal drept l5 lateral stg; modificări de deshidratare discala; chist sinovial de 2mm, localizat în afara articulației interapofizare posterioare stg; discreta hipertrofie a ligamentului galben, bilateral, ce amprenteaza sacul dura postero-lateral bilateral;

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.