dureri lombale

Hernie de disc

Postata de florinspasa18 cu 10 ani in urma.

cu ce tratament pot scapa de dureri provocate de o hernie de disc,,,,,sau e necesar operatie?

Raspunsuri (1)

Andreea1991

acum 10 ani

Eu am hernie de disc lombara si am fost operata in urma cu 2 saptamani.La inceput nu vroiam sa ma operez si am incercat prin tratament sa scap de dureri dar nici un medicament nu imi ameliorau durerile, am facut si fizioterapie si nu s-a vazut nici un rezultat ba din contra ma durea piciorul din ce in ce mai rau.Am fost la dl dr neurochirurg si mi-a spus ca de la atatea pastile cate am luat si o sa iau( daca nu vreau sa fiu operata) pot sa fac ulcer, gastrita... si plus de asta nu isi mai faceau efectul...si asa am decis sa ma operez iar acum sunt foarte bine