Dureri ale soldului

Hernie de disc

Postata de Ilovan_Vlad cu 10 ani in urma.

Buna seara, de o saptamana simt o durere in partea dreapta a soldului, nu ma doare non stop ci doar atunci cand fac effort cum ar fi alergatul/genuflexiuni.
Poate fi hernie de disc tinand cont ca de un an de zile fac sala si prima data m-a durat cand am facut genuflexiuni, sau poate fi doar o intindere sau ceva mai putin grav?

Raspunsuri (1)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Durere in partea dreapta a soldului. Poate fi o afectiune care sa tina de coloana vertebrala lombara sau una care sa tina de articulatia coxo-femurala dreapta Pentru a lamuri problema trebuie sa apelati la investigatii. Un medic ortoped va poate ajuta in acest sens . Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )