Durere spate

Hernie de disc

Postata de george2525 cu 10 ani in urma.

Buna ziua , acum doua zile dintr-o joaca stateam jos pe un scaunel si am ridicar un copil in spate , si am simtit o mica durere dupa aceea , in zona spatelui a coloanei vertebrale , in zona lombara . De atunci simt o mica durere , adica mai bine spus un discomfort , simt ca a intrat putin coloana vertebrala inauntru , o mica gaura. . oare sunt suspect de hernie de disc ? sunt ingrijorat..oare ce ar putea fi ? inca nu vreau sa merg la medic , o sa merg daca vad ca persista acest discomfort . .

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este bine sa urmati cateva zile un tratament cu un antiinflamator ( de ex diclofenac, sau flamexin, etc) la care puteti asocia paracetamol si un unguent cu antiinflamator ( de ex diclac gel). Daca persista durerea, este recomandat sa consultati medicul reumatolog.

George

acum 10 ani

Am inceput sa iau diclofeneac si midocalm . . de 2 ori pe zi , sper sa imi treaca , Multumesc , o sa va anunt .